Головна сторінка     НОВИНИ

 

 “Літературознавчий семінар”

започатковано з ініціативи Інституту літературознавчих студій, кафедри української літератури імені Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка та Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова (м. Дрогобич).

Програма Семінару передбачає пошук відповідей на неоднозначні питання літературознавчого, естетичного, культурологічного і філософського сенсів. Сучасна ера поліфонізму неодмінно вимагає від сучасника також адекватного бачення амплітуди творчої природи. Водночас літературознавство вже віддавна розвивається у співдії з іншими сферами пізнання – філософією, історіософією, психологією, теоріями комунікації, націологією. Тому важливо ставити питання про перспективи розвитку сучасної науки про літературу.

 


 

Нова подія:

Триває підготовка сьомого засідання Літературознавчого семінару на тему:
"Постать Дмитра Донцова в українській культурі ХХ століття"

 


 

Переглянути архів подій

 


 

професор Любомир Сеник голова семінару

   

Богдан Пастухкоординатор семінару:

e-mail: litstud@ukr.net

 

 


 

Про семінар

Українське суспільство, довгий час закрите від зовнішнього світу радянською цензурою, за останні майже 20 років раптово увібрало у себе велетенську масу культурно-естетичної інформації, яка багато в чому змінила нас. Але наскільки? Наскільки у плані рецепції літератури українство відійшло від соцреалістичних канонів? Наскільки Україна культурно “просунулася” в Європу і що є критерієм європейськості? Наскільки вона здійснила проект національного відродження? Наскільки продуктивними і проникливими є сучасні методики пізнання літератури і наскільки вони змінили наше уявлення про світ художнього твору? Такі і подібні питання з’являються у свідомості сучасника і не завжди знаходять відповіді.

 

Мета семінару

згуртувати науковців Львівського університету та інших вузів і наукових центрів, що цікавляться означеною проблематикою, з перспективою розгортання широкої дискусії в наукових виданнях та ЗМІ щодо найважливіших проблем естетичного та загальнокультурного розвитку українського соціуму крізь призму тлумачень літератури. Семінар проводитиметься систематично з орієнтовним інтервалом у два місяці. На перше півріччя 2009 р. пропонуються такі теми:

1. "Постать Дмитра Донцова в українській культурі ХХ ст."
2. "Феномен постмодернізму: міфи та реальність"
3. "Концепт "героїчна література" в історії та сучасності"
4. "Українська література і сучасна компаративістика: методологічні аспекти

Семінар передбачає залучення до літературознавчого процесу студентів, магістрантів, аспірантів, наукових працівників та викладачів різних вузів, всіх, хто не байдужий до сучасних гуманітарних процесів.

 

 


 

© 2005 Розробка та підтримка сайту Юлія ГУЛЬОВАТА
Підбір інформації -
Андрій Вовчак