Головна сторінка НОВИНИ

 

фольклористичні польові дослідження
кафедри української фольклористики
імені академіка Філарета колесси

 

Фольклористичні експедиції

Щороку Кафедра української фольклористики імені академіка Філарета Колесси проводить три фольклористичні експедиції у формі студентських фольклористичних практик для студентів філологічного факультету спеціалізації "фольклористика".
Фольклористична експедиційна практика – один з найважливіших етапів фахової підготовки фольклориста, адже саме під час практики студенти роблять перші самостійні кроки на фольклористичній ниві, розкривають для себе специфіку живого побутування фольклорної традиції, вчаться практично застосовувати здобуті теоретичні знання, набувають необхідного для майбутньої професійної діяльності досвіду фольклористичної праці у польових умовах і водночас викону­ють важливе науково-дослідне завдання кафедри – згромаджують новий фольклорний матеріал.

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2014"

1-16 липня 2014 року

Сколівський район Львівської області,
осідок – села Головецьке, Плав’я

керівники:

Андрій Вовчак, кандидат філологічних наук, доцент
Ірина Довгалюк, кандидат мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти (академгрупа ФЛу-16):
Ірина Кузбит, Мирослава Чекайло, Ярина Шимків, Олеся Буга, Марія Гуменна, Ірина Курилишин, Віра Павлова, Уляна Яремчишин, Катерина Янкович, Іванна Сенов’ят, Соломія Сташків, Надія Ярадайкіна, Оксана Кобасяр;
волонтери:
Марія Папіш – магістр фольклористики, архівіст Лабораторії фольклористичних досліджень,
Оксана Притула – магістр фольклористики, старший лаборант Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси

обстежені населені пункти:

село Головецьке, село Пшонець (сільрада Головецьке), село Риків, село Плав’я, село Хитар, село Кальне (сільрада Хитар) – Сколівський район, Львівська область

зібраний матеріал:

зафіксовано - 95 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2013"

1-11 липня 2013 року

Турківський район Львівської області,
осідок – село Верхнє Висоцьке

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти (академгрупа ФЛу-16):
Вікторія Артеменко, Христина Зозуля, Олеся Мельник, Марія Беца, Юлія Городник, Юлія Комарянська, Галина Васько, Юлія Коновал, Марія Віхоть, Світлана Павлик, Тетяна Штокало, Надія Зелінська, Ірина Поврозник, Світлана Шевченко;
волонтери:
Марія Папіш – магістр фольклористики, архівіст Лабораторії фольклористичних досліджень,
Оксана Притула – магістр фольклористики, старший лаборант Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси

обстежені населені пункти:

селище Бориня, село Штуковець, село Нижнє Висоцьке, село Верхнє Висоцьке, село Верхнє (стара назва – Верхня Ботівка), село Нижнє (стара назва – Нижня Ботівка), село Комарники, село Бітля, село Либохора, село Мохнате, село Матків, село Красне, село Нижнє Гусне, село Верхнє Гусне, село Кривка – Турківський район, Львівська область

зібраний матеріал:

зафіксовано - 81 годину цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2012"

6-16 червня 2012 року

Турківський район Львівської області,
осідок – село Ясениця

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти (академгрупа ФЛу-16):
Марія Демко, Ірина Романюк, Назар Паньків, Наталія Малик, Ганна Припін, Оксана Шевчук, Тетяна Демченко, Олена Сеник, Ольга Шило, Марія Рехман, Мар’яна Чорнієвич, Іванна Кишеня, Уляна П’ясецька, Надія Чігур, Андрій Щур, Юлія Яцишин, Наталія Чумак, Ірина Климко, Інна Прихідько, Оксана Цюркало, Іванна Ціць;
волонтери:
Марія Папіш – магістр фольклористики, архівіст Лабораторії фольклористичних досліджень,
Уляна Парубій – спеціаліст фольклористики, старший лаборант Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси

обстежені населені пункти:

село Явора, хутір Стоділка (село Явора), село Ісаї, село Ясениця, село Кіндратів (сільрада Ясениця), село Головське, село Кринтята, село Зубриця, село Майдан, село Свидник, село Ластівка, село Коритище (сільрада Ластівка) – Турківський район, Львівська область;
село Рибник, село Новий Кропивник, село Старий Кропивник, село Перепростиня, село Бистриця, село Жданівка, село Залокоть, село Підсухе, село Довге (Довге-Гірське) – Дрогобицький район, Львівська область

зібраний матеріал:

зафіксовано - 126 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина–Опілля – 2011"

4-14 липня 2011 року

Старосамбірський район Львівської області,
осідок – місто Хирів

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент
Марія Папіш, магістр філології

учасники:

студенти академгрупи ФЛу-16:
Марія Антонюк, Тетяна Бренич, Ірина Бурко, Оксана Глушко, Марія Луцюк, Володимир Мазур, Анна Миляновська, Оксана Носуліч, Юлія Потяк, Юлія Пришліца, Наталія Улич, Ірина Федишин, Катерина Халецька, Оксана Цистун, Наталія Чоп, Іванна Чума;
волонтери:
Уляна Парубій - спеціаліст філології,
старший лаборант Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси
Аня Шпилевська - студентка Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка

обстежені населені пункти:

село Старява, село Лопушниця, село Катина, село Терло, село Максимівка (Лібохова), село Княжпіль, село Мігово, село Велике, село Волошиново, село Росохи, село Велика Сушиця, село Буньковичі, село Заріччя, село Муроване, село Березів, село Тарнавка, село Шумина, село Слохині, село Поляна (Хирівська), село Сливниця, село Тернава, село П’ятниця, село Поляна, село Рожеве (Розенбурґ), селище Стара Сіль – Старосамбірський район, Львівська область

зібраний матеріал:

зафіксовано - 101 годину цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2010"

3-12 липня 2010 року

Старосамбірський район Львівської області,
осідок – село Головецько

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти академгрупи ФЛу-16: Марта Батенко, Маріанна Гавриляк, Наталя Ділай, Марта Гувер, Андріана Кнехт, Лілія Притула, Леся Лагуняк, Ольга Кіщук, Ірина Коружинець, Олена Сирота, Марія Люта, Юлія Муж, Галина Мазур, Ольга Щепаняк, Ірина-Анастасія Лозова, Лілія Шума, Соломія Мартиник, Ярина-Марія Тягнибок; волонтери: Тарас Боярчук, спеціаліст філології Уляна Парубій.

обстежені населені пункти:

село Головецько, село Мшанець, село Виців, село Ріп’яна, село Дністрик, село Гвіздець, село Грозьово, село Гамалівка, село Плоске, село Бабине, село Смеречка, село Галівка – Старосамбірський район, Львівська область

зібраний матеріал:

респондовано 146 носіїв традиції;
зафіксовано - 85 годин цифрових аудіозаписів, 3 години цифрових відеозаписів, 544 фотографії; 1690 фольклорних творів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

 

3-20 липня 2009 року

Гощанський район Рівненської області,
осідок – село Вільгір

керівники:

асистент Богдана Гладиш-Олейко та доцент Святослав Пилипчук

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-21: Лілія Бедрило, Софія Друзь, Соломія Білан, Юлія Лозова, Галина Лоза, Богдана Білан, Уляна Круковська, Наталія Фостяк, Оксана Притула, Зоряна Помазанська, Богдан Волос, Ярослав Іванців, Олена Штикало, Ірина Студинська

обстежені населені пункти:

села Вільгір, Колесники, Бугрин, Угільці, Башине, Зарічне, Іллін, Новоставці, Стадники, Дорогобуж, Рясники, Бабин, Подоляни – Гощанський район, Рівненська область

зібраний матеріал:

96 години цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2009"

2-10 липня 2009 року

Турківський район Львівської області,
осідок – село Боберка

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-31: Галина Дмитришин, Оксана Корчагін, Іванна Тістик, Ліда Сеніщ, Тетяна Сухоцька, Марія Хомляк

обстежені населені пункти:

села Боберка, Шандровець, Верхня Яблунька, Дністрик-Дубовий – Турківський район, Львівська область

зібраний матеріал:

44 години цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

 

5-20 липня 2008 року

Богородчанський район Івано-Франківської області,
осідок – село Хмелівка

керівники:

асистент Богдана Гладиш-Олейко та доцент Святослав Пилипчук

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-21: Ірина Булка, Оксана Гринчишин, Галина Дмитришин, Ілона Кіях, Оксана Корчагін, Ірина Кременець, Оксана Кузьмич, Світлана Мазур, Надія Різак, Іванна Тістик, Христина Антонишин, Оксана Заблоцька, Ліда Сеніщ, Тетяна Сухоцька, Марія Хомляк

обстежені населені пункти:

села Хмелівка, Старі Богородчани, Росільна, Космач, Міжгір’я, Луквиця, Глибока, Глибівка, Саджава, Богрівка, Яблунька – Богородчанський район, Івано-Франківська область

зібраний матеріал:

100 години цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Бойківщина – 2008"

1-13 липня 2008 року

Турківський район Львівської області,
осідок – село Лімна

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Довгалюк, канд. мистецтвознавства, доцент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-31: Мар’яна Артем’як, Ружена Беднарська, Лілія Винницька, Оксана Довгань, Марія Іванищук, Юлія Кльок, Світлана Корчагіна, Марія Папіш, Марія Чигінь; волонтери: Оксана Вовчак, Олександр Маханець

обстежені населені пункти:

села Лопушанка, Хащів, Лімна, Бережок, Жукотин, Вовче, Шум’яч, Присліп, Боберка – Турківський район, Львівська область

зібраний матеріал:

103 години цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

 

2-16 липня 2007 року

Славутський район Хмельницької області,
осідок – село Великий Скнит

керівники:

асистенти Богдана Гладиш-Олейко і Святослав Пилипчук

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-21: Мар’яна Артем’як, Ружена Беднарська, Лілія Винницька, Оксана Довгань, Марія Іванищук, Юлія Кльок, Світлана Корчагіна, Тетяна Лілявська, Марія Папіш, Марія Чигінь; волонтери: Юрій Сілецький

обстежені населені пункти:

села Великий Скнит, Нараївка, Шатерники, Довжки, Клепачі, Пузирки, Хоросток, Ганнопіль, Понора, Улашанівка, Хоняків, Губельці, Волиця, Глинники – Славутський район, Хмельницька область

зібраний матеріал:

98 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Західне Поділля – 2007"

2-13 липня 2007 року

Борщівський район Тернопільської області,
осідок – містечко Мельниця-Подільська

керівник:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-11: Ірина Булка, Оксана Гринчишин, Галина Дмитришин, Ілона Кіях, Оксана Корчагін, Ірина Кременець, Оксана Кузьмич, Світлана Мазур, Надія Різак, Іванна Тістик, Христина Антонишин, Оксана Заблоцька, Ліда Сеніщ, Тетяна Сухоцька, Марія Хомляк; волонтери: Марта Стефура, Тамара Гвоздарьова, Андрій Кучанський, Оксана Вовчак, Олександр Маханець

обстежені населені пункти:

містечко Мельниця-Подільська, села Вільховець, Окопи, Вигода, Боришківці, Білівці,  Худиківці, Горошова, Устя, Пилипче, Трубчин, Дністрове, Панівці, Зелене, Панівці, Кудринці – Борщівський район, Тернопільська область

зібраний матеріал:

109 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція 

термін:

терен:

 

3-17 липня 2006 року

Кременецький район Тернопільської області,
осідок – село Великі Бережці

керівники:

асистенти Богдана Гладиш-Олейко і Святослав Пилипчук

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-11: Оксана Бриняк, Марта Ватагович, Надія Ворок, Наталія Галіцька, Тамара Гвоздарьова, Лілія Ковальковська, Богдан Кріль, Наталія Кузьмич, Натілія Раїник, Галина Сокирка, Галина Сокіл, Марта Стефура, Анна Флисак, Оксана Візняк, Марія Забуська, Ліліана Плачінта; волонтер Уляна Парубій

обстежені населені пункти:

села Великі Бережці, Малі Бережці, Зеблази, Сапанів, Жолоби, Шпиколоси, Кімнатка, Плоске, Чугалі, Савчинці, Куликів – Кременецький район, Тернопільська область

зібраний матеріал:

28 годин аналогових (19 магнітофонних касет) + 20 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Західне Полісся – 2006"

5-14 липня 2006 року

Володимирецький район Рівненської області,
осідок – село Більська Воля

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, доцент
Ірина Федун,
асистент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-11: Мар’яна Артем’як, Ружена Беднарська, Лілія Винницька, Оксана Довгань, Марія Іванищук, Юлія Кльок, Світлана Корчагіна, Тетяна Лілявська, Марія Папіш, Марія Чигінь; волонтер Олександр Маханець

обстежені населені пункти:

села Більська Воля, Рудка, Озерці, Собіщиці, Мульчиці, Стара Рафалівка, Бабка, Березино; хутори Городок (сільрада Озерці), Церковняк (сільрада Більська Воля) – Володимирецький район, Рівненська область

зібраний матеріал:

30 годин аналогових (20 магнітофонних касет) + 8 годин цифрових аудіозаписів;
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

"Західне Поділля – 2005"

5-19 липня 2005 року

Заліщицький район Тернопільської області,
осідок – селах Синьків та Устечко

керівник:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, асистент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-11: Христина Валентенко, Мирослава Глушко, Оксана Дуда, Ольга Жукевич, Мар’яна Калінчук, Оксана Капковська, Галина Кубран; волонтер Олександр Маханець

обстежені населені пункти:

села Синьків, Зозулинці, Колодрібка, Устечко, Іванє-Золоте, Дорогичівка, Шутроминці, Нирків, Нагоряни – Заліщицький район, Тернопільська область

зібраний матеріал:

42 години аналогових аудіозаписів (28 магнітофонних касет);
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 

 

Експедиція

термін:

терен:

 

5-19 липня 2004 року

Борзнянський район Чернігівської області,
осідок – село Оленівка (хутір Мотронівка)

керівники:

Андрій Вовчак, канд. філол. наук, асистент
Богдана Олейко, асистент

учасники:

студенти академгрупи ФЛф-21: Юрій Баран, Мирослава Бешлей, Тарас Бодак, Ольга Водько, Марина Демедюк, Оксана Кіліян, Оксана Малець, Василина Мандзюх, Юлія Ружило, Лілія Соловій, Оксана Софіян, Марія Сташко, Надія Федьків

обстежені населені пункти:

села Оленівка, Берестовець, Комарівка, хутори Мотронівка, Веселий (Ядутонський хутор), Іллінці – Борзнянський район, Чернігівська область

зібраний матеріал:

34 години аналогових аудіозаписів (23 магнітофонні касети);
фольклорні матеріали задокументовано у Фольклорному архіві Кафедри української фольклористики імені академіка Філарета Колесси (ФА КУФ)

 

 


 

© 2005 Розробка та підтримка сайту - Юлія ГУЛЬОВАТА
Розміщення інформації - Андрій Вовчак